Jak pracovat s ultrazvukovou čističkou?
Jednoduše se ovládají, jsou nenáročné na údržbu a můžete se na ně kdykoli spolehnout?
Jednoduše se ovládají, jsou nenáročné na údržbu a můžete se na ně kdykoli spolehnout? Moderní zařízení v podobě ultrazvukové čističky si určitě oblíbíte i vy. Stále častěji se objevuje v mnoha odvětvích, mezi něž patří zdravotnictví, servisní střediska, opravárny i laboratoře. Uvažujete-li o investici do pořízení ultrazvukové čističky, pak si nenechte ujít dnešní článek. Prozradí vám, jak s čističkou správně pracovat a jak s ní zacházet. Není to věda, ale musíte vědět, jak na to!
Správné zacházení nepoškodí zařízení
Každé zařízení si vyžaduje správný postup, kterého byste se měli držet, nechcete-li přístroj poškodit. Nebudete-li postupovat správně, riskujete zničení čističky nebo úraz. Níže vám v několika bodech poradíme, jak s čističkou zacházet.
- Vhodné umístění
V první řadě vyberte pro čističku správné místo, které by mělo být rovné, suché a stabilní. Poté je potřeba naplnit čistící nádobu tekutinou, která by měla dosahovat 2/3 obsahu. Následně do čistící vany vložte předměty určené k čištění a připojte k ultrazvukové čističce síťový kabel.
- Uvedení do provozu
Otočte knoflíkem do polohy ON, kdy bude čistička pracovat trvale nebo jím otočte do jiné pozice, která vám umožní nastavit si požadovanou dobu čištění. O správném chodu čističky se přesvědčíte prostřednictvím zvuku v podobě syčení.
- Nastavení teploty
Ultrazvuková čistička disponuje knoflíkem termostatu, který je třeba nastavit do polohy, která bude odpovídat požadované teplotě, přičemž nejlepší výsledky jsou prokázány při čištění o teplotě 40-60°C.
- Ukončení provozu
Chcete-li ukončit provoz čističky, stačí otočit knoflíkem časovače do polohy OFF, kdy se čistička zastaví a kontrolka časovače zhasne. Následně nezapomeňte odpojit síťový kabel ze sítě. Poté vyprázdněte čistící nádobu a pomocí suchého, čistého hadříku nebo utěrky otřete do ducha vnitřní část nádoby i vnější plášť čističky.